fot. prk24.pl
Pracujemy nad kolejną ustawą rozwiązującą różnego rodzaju problemy zarówno formalne jak i też dające dodatkowe możliwości dla przedsiębiorstw czy samorządów; liczę, że w tym tygodniu lub na początku przyszłego projekt ustawy zostanie zaprezentowany - mówił w środę rzecznik rządu Piotr Müller.

Müller pytany w Polsat News czy jest szansa na kolejną tarczę antykryzysową odparł, że rząd zgodnie z zapowiedzią w tej chwili pracuje nad kolejną ustawą rozwiązującą różnego rodzaju problemy zarówno formalne jak i też dające dodatkowe możliwości dla przedsiębiorstw czy samorządów: - W związku z tym liczę, że w tym tygodniu lub na początku przyszłego tygodnia taki projekt ustawy zostanie zaprezentowany.

Podkreślił jednocześnie, że rząd od początku deklarował, że jest gotowy, by tarczę antykryzysową rozszerzać zgodnie z potrzebami, ale również dostosowywać ją do kwestii możliwości sektora publicznego.

Rzecznik rządu zwrócił uwagę, że uchwalone dotychczas ustawy wchodzące w skład tarczy to największy w historii pakiet antykryzysowy w ostatnich dziesiątkach lat, które pojawiały się w Polsce.

We wtorek prezydent Andrzej Duda podpisał trzy ustawy tzw. tarczy antykryzysowej, które mają wesprzeć służbę zdrowia w zwalczaniu epidemii koronawirusa, a także zniwelować negatywne skutki tej epidemii dla polskiej gospodarki.

Pakiet m.in. zwalnia mikrofirmy i samozatrudnionych z płacenia ZUS przez 3 miesiące. Przewiduje także wypłacanie świadczeń postojowych i dopłat do wynagrodzeń dla pracowników przez państwo. Pracodawcy będą też mogli uelastycznić czas pracy w swoich zakładach. Nowe przepisy zakładają przedłużenie kredytów obrotowych dla firm oraz brak kar za opóźnienia w przetargach publicznych.

PAP/rż