fot. Jacek Żukowski
Gościem Andrzeja Watemborskiego był Zenon Lasoń, poeta, muzyk oraz autor wielu ballad patriotycznych.

Zenon Marian Lasoń jest uczestnikiem grupy poetyckiej „Wtorkowe Spotkania Literackie”, która prężnie działa od 2001 roku przy Starostwie Powiatowym w Słupsku. Jego wiersze publikowane były we „Wsi Tworzącej” oraz w antologiach poezji sponsorowanych przez Starostwo Powiatowe. Jest również związany z Klubem Literackim „Wers” w Bytowie.

- Jutro (13 lutego o godzinie 16.30) będę uczestniczył w dwudziestych szóstym spotkaniu z cyklu Słupskie Czwartki Literackie. Przedstawię swoje wiersze opublikowane w antologii poezji pt. „Pola zlewają się z niebem” - powiedział Zenon Lasoń.

Organizatorem spotkania jest Katedra Filologii Polskiej w Instytucie Filologii Akademii Pomorskiej w Słupsku wspólnie z Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku i Stowarzyszeniem Pisarzy Polskich Oddział Gdańsk.

Rozmowę z poetą i promocję antologii wierszy poprzedzi koncert poezji śpiewanej w wykonaniu Katarzyny Wołoszyn - śpiew i Joanny Złotkowskiej - akompaniament. Moderatorką spotkania będzie dr hab. Krystyna Krawiec-Złotkowska, prof. Akademii Pomorskiej.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy Andrzeja Watemborskiego z Zenonem Lasoniem.

jż/iw

Posłuchaj

rozmowa Andrzeja Watemborskiego z Zenonem Lasoniem