fot. prk24.pl
Wiceminister klimatu i posłanka Prawa i Sprawiedliwości ze Szczecinka była gościem porannego „Studia Bałtyk”. W rozmowie z Anną Popławską odniosła się m.in. do sytuacji szczecineckiego szpitala oraz programu „Czyste Powietrze”.

- Pojawia się wiele zarzutów pod adresem szczecineckiego szpitala. Wzięły się z tego, że przez wiele lat nasi mieszkańcy mieli wątpliwości co do zarządzania tą spółką. Okazało się, że ze szpitala były m.in. wyprowadzane pieniądze do prywatnych kieszeni, pobierane nienależne zaliczki oraz zaciągane kredyty. Obawiam się, ze gdy dzisiaj dwóch udziałowców nie potrafi się porozumieć, to gdy będzie ich więcej, będzie jeszcze trudniej - powiedziała Małgorzata Golińska.

- Celem programu „Czyste Powietrze” jest dotarcie do mieszkańców, których źródła ciepła nie spełniają wymogów dot. jakości powietrza. Trwa on już od kilkunastu miesięcy i był stopniowo upraszczany. Było kilka trudności, z którym borykali się beneficjenci, np. dotyczące wypełniania wniosków. Podejmowane będą działania umożliwiające znalezienie nowych kanałów dotarcia do beneficjentów, m.in. poprzez samorządy. Zależy nam na jak najszybszym przyznawaniu pieniędzy - dodała minister Golińska.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

red./iw

Posłuchaj

Rozmowa z Małgorzatą Golińską