fot. Jacek Żukowski
Do tej pory ułożonych zostało kilkadziesiąt kilometrów instalacji zasilającej i zamontowano kilkaset nowych lamp.

Nowe oświetlenie pojawiło się m.in. na ulicach: Wrocławskiej, Pomorskiej, Przemysłowej, Chopina i Szymanowskiego, Wazów czy Banacha.

- Lampy zostaną również wymienione na ulicach Jana Kazimierza i 3 Maja oraz na Osiedlu Akademickim - mówi prezydent Słupska Krystyna Danilecka-Wojewódzka.

Nasi słuchacze zwracają uwagę na to, ze pracownicy zajmujący się wymianą oświetlenia pozostawiają po sobie bałagan. Dodają, że lampy są również włączone w ciągu dnia.

Do tych zarzutów odniósł się Marek Goliński, wiceprezydent Słupska: - Przy tego rodzaju pracach mogą pojawić się jakieś niedogodności. Staramy się jednak wszystko na bieżąco porządkować.

Mieszkańcy ulicy Traugutta mają uwagi dotyczące usytuowania lamp na chodnikach. Ich zdaniem uniemożliwia to parkowanie pojazdów.

- Oświetlenie ma służyć przede wszystkim naszym mieszkańcom. Samochody nie muszą być parkowane na chodnikach. Sprawdzimy tę sytuację - zapewnia prezydent Danilecka-Wojewódzka.

Zakres prac obejmuje demontaż i montaż 2260 istniejących betonowych i stalowych słupów oraz montaż 3260 opraw, wykonanie nowego okablowania o długości 81 kilometrów, wymianę starych części oraz montaż nowych skrzynek oświetleniowych.

Nowatorskim elementem modernizacji oświetlenia będzie zastosowanie inteligentnego systemu sterowania DALI. Każda nowa oprawa zaopatrzona jest w mikroprocesor, za pomocą którego przesyłany jest sygnał radiowy do sterowni znajdującej się w ZIM-ie.

jż/rż

Posłuchaj

Marek Goliński, wiceprezydent Słupska
Krystyna Danilecka-Wojewódzka, prezydent Słupska