fot. Jacek Żukowski
Krystyna Danilecka-Wojewódzka podsumowała rok swoich rządów w Słupsku. Jak mówiła, bardzo ważną sprawą był budżet miasta, ponieważ kilka czynników zmusiło samorząd do poszukiwania dodatkowych pieniędzy - m.in. na zwiększenie płacy minimalnej, likwidację podatku dla młodych ludzi czy też obniżenie podatku PIT o 1 procent.

- Na wiele codziennych spraw byłam przygotowana, bo przez 4 ostatnie lata byłam wiceprezydentem miasta. Uczulona jestem na sprawy socjalne oraz kwestię zabezpieczenia mieszkań dla słupszczan. Po oddaniu do użytku akwaparku nie było radości, lecz ulga. Ten obiekt obciąża nasz budżet, ale musimy zrobić wszystko, by zmniejszyć koszty jego utrzymania - podkreśliła Krystyna Danilecka-Wojewódzka.

Prezydent Słupska dodała, że rozważano przeznaczenie pieniędzy z rekompensaty za budowę tarczy antyrakietowej na remont Hali Gryfia i terenu wokół niej: - Przeważyły jednak kwestie remontu i budowy dróg. W przyszłym roku jednym z najważniejszych wyzwań będzie gospodarka odpadami oraz oświata, na którą przeznaczymy ponad 60 milionów złotych.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

red./jż/rż

Posłuchaj

rozmowa Andrzeja Watemborskiego z Krystyną Danilecką-Wojewódzką, prezydent Słupska