fot. Gala Grand Press 2019/Facebook
Wybitni reportażyści, przez wiele lat związani z Polskim Radiem Koszalin, otrzymali nagrodę w kategorii „reportaż radiowy”.

Jury konkursu doceniło ich reportaż „Niedokończona żałoba”, w którym Jolanta Rudnik i Andrzej Rudnik opisują walkę rodziny Arama Rybickiego, ofiary katastrofy smoleńskiej, aby zapobiec nakazanej przez państwo ekshumacji.

Katastrofa samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem to przede wszystkim dramat i ból najbliższych tych, którzy zginęli. Niestety jest to także obszar rozgrywek politycznych i szukanie dowodów na potwierdzenie tezy o zamachu.

Małgorzata Rybicka, wdowa po „Aramie” - Arkadiuszu Rybickim od ponad 9 lat usiłuje domknąć czas żałoby, ale w jej życie i życie jej najbliższych ciągle wkraczają informacje o wydarzeniach, które w dramatyczny sposób burzą ich uczucia, prywatność i sprawiają ból.

Nagrodzony reportaż zrealizował Adam Iwaszkiewicz.


Grand Press to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów dziennikarskich. Nagrody przyznawane są w nim za najlepsze materiały prasowe, radiowe, telewizyjne i internetowe mijającego roku.

Nagroda Grand Press 2019 to kolejne z wielu wyróżnień w bogatych karierach Jolanty Rudnik i Andrzeja Rudnika, którzy - po kilkudziesięciu latach pracy w Polskim Radiu Koszalin - w ostatnim czasie odeszli na emerytury. Reportażystka ze słuchaczami pożegnała się zaledwie dwa miesiące temu.

red./ar

Czytaj więcej