Zaproszenie Piotra Głowackiego przyjęli: Aldona Żurawska radna klubu Łączy nas Słupsk, Adam Treder radny Prawa i Sprawiedliwość i Jan Lange radny Platformy Obywatelskiej. Nasi gości dyskutowali m.in. na temat budżetu miasta Słupska na 2020 rok.

- Potrzebny jest system nowego monitoringu w Słupsku. Nie tylko w centrum, ale również w wybranych miejscach na osiedlach mieszkaniowych. To wszystko jest konsultowane z policją, która wyznaczyła blisko 40 takich punktów, które powinny być objęte takim nadzorem - powiedziała Aldona Żurawska.

- Na bezpieczeństwie nie ma co oszczędzać. Ta sieć kamer powinna swoim zasięgiem objąć dużo większe obszary niż dotychczas. Musi być zapewniona również jego obsługa. Na to pieniądze muszą się znaleźć i my będziemy popierać ten pomysł - powiedział Adam Treder.

- Przeraża mnie perspektywa, którą przedstawiła nam pani prezydent odnośnie obsługi tego monitoringu. Jeśli mają już być kamery, muszą być zatrudnione dodatkowe osoby, aby system był obsługiwany przez 24 godziny na dobę. Wtedy dopiero będziemy mogli mówić, że jest bezpieczniej - dodał Jan Lange.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

jż/iw

Posłuchaj

Studio Bałtyk Słupsk