fot. Jacek Żukowski
Pięściarze Słupskiego Klubu Bokserskiego stoczyli mecz z zawodnikami z Okręgu Dolnośląskim. Pojedynki obu zespołów odbyły się w hali sportowo-widowiskowej w Rogoźnie. Wygrali gospodarze 10:8, ale kilku słupszczan pokazało wysoką klasę.

Było to kolejne doświadczenie oraz ostatni sprawdzian bokserów Czarnych przed Mistrzostwami Polski Seniorów i Pucharem Polski Kadetów. Z bardzo dobrej strony pokazał się Wojtek Duszyński, który zremisował z aktualnym wicemistrzem Polski Jakubem Rajczewskim.

Równie dobrze boksowali seniorzy. Dawid Slobodaniuk wygrał z Piotrem Motyką, a Artem Razhik po dużej wymianie ciosów zremisował z Kamilem Urbańskim.

- Tak dobrego boksu już dawno nie widziałem - mówi prezes Czarnych Marek Pałucki. - Trudno jest wygrać na terenie przeciwnika, ale byliśmy blisko. Moim zdaniem dwie walki wygraliśmy, ale sędziowie punktowi przyznali remis. Tak bywa w boksie - dodaje.

Pięściarskie walki oglądało ponad tysiąc kibiców, a hala sportowa w Rogoźnie była zapełniona do ostatniego miejsca. Wśród sędziów ringowych była m.in. Kamila Zawół, dawna mistrzyni Europy, wychowanka Czarnych Słupsk.

red./jż/rż