fot. UM Piła
Wizytę organizuje Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego wraz z Konsulatem Honorowym Finlandii w Poznaniu.

Zaplanowaną na 9 grudnia wizytę zapowiedział dziś w Pile członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, Jacek Bogusławski: - Przyjedzie do nas Święty Mikołaj, który jest pewnego rodzaju ambasadorem Finlandii na całym świecie. Spotkanie będzie okazją do poznania języka i kultury tego kraju.

Mikołaj z Rovaniemi odwiedzi Zakrzewo i Krajenkę w powiecie złotowskim oraz Piłę. Jego wizyta będzie jednym z punktów programu Dni Fińskich w Wielkopolsce. Konsul Honorowy Finlandii w Poznaniu, Robert Jakubiec podkreśla, że Mikołaja cieszą nie tylko spotkania z dziećmi, ale i to, że ponownie odwiedzi region dbający o przyrodę i środowisko naturalne: - Święty Mikołaj z Rovaniemi najwięcej zaproszeń dostaje z Polski. Cieszymy się, że ponownie odwiedzi nasz region, który jest jednym z przodujących w sferze ochrony środowiska.

Prace nad programem wizyty jeszcze trwają, jednak prezydent Piły Piotr Głowski zapewnia, że na pewno nie zabraknie okazji do bezpośrednich spotkań: - Będzie możliwość osobistego spotkania. Należy pamiętać, że Mikołaj przychodzi do nas co roku, jednak nie zawsze go widzimy. Spotkanie będzie rzadką okazją do zobaczenia go, porozmawiania, a nawet zrobienia wspólnego zdjęcia.

Dokładny program wizyty Mikołaja z Rovaniemi w Zakrzewie, Krajence i Pile poznamy za kilka dni.

pg/iw

fot. UM Piła

Posłuchaj

Jacek Bogusławski
Piotr Głowski
Robert Jakubiec