Piotr Müller, słupski poseł Prawa i Sprawiedliwości oraz rzecznik rządu podsumował kampanię wyborczą i swoją kadencję poselską. Jak zaznacza, posłem był tylko przez ostatnie dziesięć miesięcy.

Parlamentarzysta podkreślił, że w tym krótkim czasie udało się pozyskać dla Słupska znaczne pieniądze na inwestycje - głównie dla Akademii Pomorskiej w Słupsku, ale także na poprawę jakości dróg w regionie: - Mówię o tym dlatego, że Prawo i Sprawiedliwość cechuje się przede wszystkim wiarygodnością. Jeżeli mówimy o wyborze na najbliższy czas, najbliższe cztery lata w sejmie, to mówimy o kwestii wiarygodności obietnic. Można oczywiście wiele rzeczy deklarować, natomiast lepiej je zdecydowanie realizować.

Słupska uczelnia w ramach programu „Aktywna Akademia 5 plus” otrzyma ponad 10 milionów złotych m.in. na  popularyzację nauki. Odbędą się spotkania z naukowymi autorytetami, warsztaty i wykłady prowadzone przez ekspertów z zagranicy. Dzieci i młodzież z regionu będą mogły brać udział w zajęciach z programowania.

Poseł Müller przekazał dziś także decyzję o uruchomieniu rezerwy ogólnej premiera polskiego rządu dla gminy Kępice. Samorząd otrzymał 320 tysięcy złotych, czyli 80 procent kosztów remontu jednego z budynków komunalnych w Kępicach, tak aby podwyższyć standard mieszkań, które są dostępne właśnie w ramach zasobów komunalnych. - O to dofinansowanie wystąpiły władze gminy, a premier się do tego wniosku przychylił - powiedział rzecznik rządu.

Dzięki staraniom rzecznika rządu, premier Mateusz Morawiecki podpisał także w Słupsku uchwałę Radę Ministrów. Dzięki temu region uzyska 115 milionów złotych w ramach rekompensat za budowę tarczy antyrakietowej w Redzikowie.

Piotr Müller objął mandat posła w ubiegłym roku po zmarłej posłance PiS Jolancie Szczypińskiej. Obecnie kandyduje na posła z okręgu gdyńsko-słupskiego z trzeciego miejsca na liście Prawa i Sprawiedliwości.

mp/jr/rż