fot. prk24.pl
Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji oraz „dwójka” na liście Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Sejmu w okręgu 40. był gościem porannego „Studia Bałtyk”. W rozmowie z Aleksandrą Kupczyk odniósł się m.in. do kampanii wyborczej oraz pomysłu utworzenia województwa środkowopomorskiego.

Paweł Szefernaker kilka dni temu ruszył na spotkania z mieszkańcami specjalnym, kampanijnym busem. Przygotował także broszurę, w której opisuje swoją dotychczasową działalność na rzecz naszego regionu: - Każdy, kto startuje w wyborach, powinien powiedzieć, co zrobił dla regionu i jakie inwestycje są realizowane dzięki jego aktywności. Bardzo często w kampanii padają pomysły oraz obietnice, które nie są później spełnione. Rozmowa z mieszkańcami jest bardzo ważna. Taką kampanię będę prowadził do samego końca. Odbędzie się także konwencja Prawa i Sprawiedliwości w regionie. Pojawi się na niej prezes Jarosław Kaczyński. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział także, że do wyborów na pewno odwiedzi nasz region.

Gość „Studia Bałtyk” mówił również o pomyśle utworzenia województwa środkowopomorskiego: - Sprawa wciąż jest otwarta. Zmiany na mapie administracyjnej są możliwe, ale wcześniej muszą odbyć się konsultacje z mieszkańcami. Cały czas wzmacniamy ten region. Mamy siedemnasty oddział Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Przyznaliśmy także środki na rozpoczęcie budowy S11. Do Kołobrzegu i Koszalina dojeżdża również kolej szybkiej prędkości.

red./rż

Posłuchaj

Gość „Studia Bałtyk”: Paweł Szefernaker, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, koszaliński poseł PiS-u