fot. archiwum PRK
Bardzo popularnym kierunkiem okazało się nowo otwarte prawo, na które uczelnia mogła przyjąć 100 studentów.

Dużym zainteresowaniem tegorocznego naboru cieszył się kierunek prawa, który słupska uczelnia otworzyła po raz pierwszy. Do dyspozycji było 100 miejsc dla studentów.

-Przyjmiemy 70 osób na studia dzienne i maksymalnie 50 na niestacjonarne. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc na obie formy - mówi Marzena Łukasik, kierownik biura rektora Akademii Pomorskiej w Słupsku.


Powodzeniem słupskiej uczelni cieszy się od lat filologia angielska, kierunki medyczne, czyli pielęgniarstwo, ratownictwo medyczne i fizjoterapia, ale także kosmetologia i socjologia. Najmniej oblegane od kilku lat są kierunki humanistyczne.

-Nie mamy wątpliwości, że wszystkie kierunki zostaną otwarte, ponieważ na każdy znajdują się osoby chętne – dodaje Marzena Łukasik


Ostateczny termin naboru w Akademii Pomorskiej w Słupsku mija 13 września. Uczelnia liczy, że przyjmie w tym roku około 1200 studentów, czyli liczbę porównywalną do poprzednich lat.


mp/kk

- Przyjmiemy 70 osób na studia dzienne i maksymalnie 50 na niestacjonarne. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc - mówi Marzena Łukasik, kierownik biura rektora Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Popularnymi kierunkami były także filologia angielska, pielęgniarstwo, ratownictwo medyczne i fizjoterapia oraz kosmetologia i socjologia. Najmniej osób studiuje natomiast na kierunkach humanistycznych.

- Nie mamy wątpliwości, że wszystkie kierunki zostaną otwarte, ponieważ na każdy znajdują się osoby chętne - dodaje Marzena Łukasik.

Nabór zakończy się 13 września. Uczelnia szacuje, że przyjmie około 1200 studentów. To porównywalna liczba do poprzednich lat.

mp/kk

Posłuchaj

Marzena Łukasik, kierownik biura rektora Akademii Pomorskiej w Słupsku
Marzena Łukasik, kierownik biura rektora Akademii Pomorskiej w Słupsku