fot. Radosław Żmudziński
Przedstawiciel Sojuszu Lewicy Demokratycznej oraz wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego był gościem porannego „Studia Bałtyk”. W rozmowie z Aleksandrą Kupczyk odniósł się m.in. do współpracy poszczególnych ugrupowań politycznych na szczeblu regionalnym oraz zbliżających się wyborów parlamentarnych.

Lewicowe ugrupowania stworzą wspólne listy na wybory parlamentarne. Wczoraj lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna poinformował, że Koalicja Obywatelska idzie do jesiennych wyborów bez Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Wcześniej ze startu w ramach dużego opozycyjnego bloku zrezygnowało Polskie Stronnictwo Ludowe.

- Współpracuję na poziomie regionalnym razem z Platformą Obywatelską i Polskim Stronnictwem Ludowym, z którym w sejmiku tworzymy koalicję. PSL nie widział żadnych przeszkód, by przyjąć nasze propozycje - powiedział Stanisław Wziątek. - Jeżeli chodzi o wybory parlamentarne, nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Możliwe, że ugrupowania lewicowe będą teraz pracować formalnie. Poprzednie wybory pokazały, że te formacje nie uzyskały spodziewanych efektów, kiedy szły osobno - podsumował.

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

red./rż

Posłuchaj

Gość Studia Bałtyk: Stanisław Wziątek, SLD