fot. Anna Popławska
Podziękowali za głosy w wyborach do Parlamentu Europejskiego i zapowiedzieli ciężką pracę w kampanii poprzedzającej wybory do Sejmu i Senatu.

Wiceminister środowiska i posłanka PiS ze Szczecinka Małgorzata Golińska podkreśliła, że wynik partii, który przełożył się na dwa mandaty europejskie, to wielki sukces wszystkich działaczy PiS w regionie. - Działania prawdziwej biało-czerwonej drużyny przynosi efekty. Nie drużyny skleconej jak nasi oponenci polityczni pod wspólnym jednym hasłem „antyPiS”, tylko drużyny, którą połączyły wspólne wartości - walka o lepszą Polskę. Nie ukrywam też, że ten wynik to jeszcze wyżej podniesiona poprzeczka dla Prawa i Sprawiedliwości ponieważ chcielibyśmy, aby jeszcze więcej osób w przyszłości nam zaufało.

Joachim Brudziński, lider Prawa i Sprawiedliwości w Zachodniopomorskiem i nowy eurodeputowany z ramienia PiS, wskazał, że najważniejszym wyzwaniem dla partii jest teraz walka o parlament krajowy. - Dla Prawa i Sprawiedliwości również tutaj, w Koszalinie, na Pomorzu Środkowym w tym roku wakacji nie ma. Będziemy się starali dotrzeć do każdej gminy. Będziemy przekonywać mieszkańców Pomorza Środkowego, że głos na Prawo i Sprawiedliwość w tych najbliższych wyborach to głos dający gwarancję kontynuowania tego wszystkiego, co udało nam się również w tym regionie, na Pomorzu Środkowym osiągnąć.

Z kolei dotychczasowy europoseł PiS Czesław Hoc podkreślał, że partia w regionie koszalińskim cieszy się coraz większym poparciem, czego dowodem jest między innymi wynik PiS w powiecie kołobrzeskim. - Zdobywamy te przyczółki zaufania, bo w powiecie kołobrzeskim wygraliśmy w czterech gminach spośród sześciu. To się nigdy nie zdarzyło. To cieszy, ale też stanowi dla nas wyzwanie.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości odnieśli się także do działań opozycji. Paweł Szefernaker, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji i poseł PiS ziemi koszalińskiej, skomentował informację o powstaniu wspólnego klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. - Co Polacy mają z tego, że dzisiaj jedni czy drudzy politycy się łączą, dzielą i zajmują sobą. Grzegorz Schetyna i Nowoczesna właśnie to robią - zajmują się sobą. My natomiast piszemy program, realizujemy go, jesteśmy w tym wiarygodni i idziemy do Polaków.

Wybory europejskie odbyły się 26 maja. Mandaty europejskie z ramienia Prawa i Sprawiedliwości w okręgu 13. zdobyli Elżbieta Rafalska (dotychczas minister rodziny, pracy i polityki społecznej) i Joachim Brudziński (dotychczas minister spraw wewnętrznych i administracji).

ap/aj

Posłuchaj

Paweł Szefernaker, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji i poseł PiS ziemi koszalińskiej
wiceminister środowiska i posłanka PiS ze Szczecinka Małgorzata Golińska
dotychczasowy europoseł PiS Czesław Hoc
Joachim Brudziński, lider Prawa i Sprawiedliwości w Zachodniopomorskiem i nowy eurodeputowany z ramienia PiS