fot. Marcelina Marciniak
Podczas specjalnego pokazu ratowników wodnych, dzieci dowiedziały się, jak bezpiecznie wypoczywać i na co uważać. Miały także okazję zobaczyć sprzęt, za pomocą którego ratownicy udzielają pomocy tonącym.

- Jak ktoś jest mały, to zawsze trzeba chodzić z rodzicami i kąpać się tylko na strzeżonej plaży - poinstruowały naszą reporterkę przedszkolaki z Darłowa.


Słowa maluchów potwierdza ratownik wodny Wojciech Januszewski. Podkreśla, że na plaży dziecko musi być pod stałą opieką rodziców, ponieważ w tłumie bardzo łatwo o nieszczęście: - Na plaży rodzice powinni mieć cały czas kontakt wzrokowy ze swoimi dziećmi. Na zatłoczonych, pełnych różnokolorowych parawanów plażach dzieci potrafią się jednak zgubić. Nauczymy je, żeby w takich sytuacjach od razu podchodziły do ratowników i prosiły o pomoc.

Ratownicy radzą, by dziecko na plaży posiadało na ręku specjalną opaskę z imieniem oraz nazwiskiem oraz numerem telefonu opiekuna. Taka opaska pozwala szybciej odnaleźć rodziców. Dziecko do wody powinno wchodzić tylko z rodzicami lub opiekunami.

mm/ar

fot. Marcelina Marciniak

Posłuchaj

przedszkolaki z Darłowa
Wojciech Januszewski, ratownik wodny
Darłowskie przedszkolaki uczyły się bezpiecznie korzystać z plaży - materiał Marceliny Marciniak