fot. Krzysztof Klinkosz
Patryk Stosz z grupy CCC Development Team wygrał w Kołobrzegu prolog kolarskiego wyścigu Bałtyk-Karkonosze Tour. Impreza, rozgrywana już po raz 27., zaliczana jest do najważniejszych wyścigów kolarskich w Polsce.

Zwycięzca prologu wieczornego kryterium ulicznego zaznaczył, że duży wkład w jego zwycięstwo mają koledzy z teamu: - Nie było łatwo. Cały czas były zakręty. Powiedziałem na odprawie, że chciałbym tu wygrać. Ekipa pomogła mi w tym. Jestem im za to bardzo wdzięczny. Myślę, że poradzę sobie w górach. W zeszłym roku skończyłem na siódmym miejscu. Można tutaj powalczyć.

W wyścigu bierze udział ponad 170 zawodników z 28 grup. Rywalizacja kolarzy zgromadziła wiernych kibiców tej dyscypliny sportu: - Można z bliska zobaczyć kolarstwo. Prolog trwa długo. Jest wiele przejazdów. Mam nadzieję, że ci kolarze wystąpią kiedyś na wielkich tourach.

W środę rozegrany zostanie pierwszy etap wyścigu. Z Kołobrzegu kolarze pojadą do Trzcianki i będzie to najdłuższy etap wyścigu, który zakończy się w niedzielę w Karpaczu.

kk/rż

fot. Krzysztof Klinkosz

Posłuchaj

kibice
Patryk Stosz