fot. Przemysław Grabiński
Pilski poseł Prawa i Sprawiedliwości wystartuje z pozycji numer 6 na wielkopolskiej liście tego ugrupowania.

Oficjalnie pełna lista ma zostać zaprezentowana jutro w południe w Poznaniu, ale parlamentarzysta już dziś na konferencji prasowej w Pile zapowiedział walkę o mandat europosła. Jak podkreśla - PiS jest za silną Polską w Unii Europejskiej: - Chcemy wygrać te wybory, ponieważ mamy świadomość tego, że to będzie zupełnie inny Parlament Europejski. Wiele wskazuje na to, że formacje eurorealistyczne będą miały dużo do powiedzenia. My jesteśmy taką partią, która jest za silną Polską w Unii Europejskiej, opartej na tych ideach, które przyświecały ojcom założycielom.

Piłę odwiedziła dziś też Andżelika Możdżanowska, sekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju i jednocześnie wiceliderka wielkopolskiej listy PiS na majowe eurowybory. Jak zaznaczyła, obecność przedstawicieli PiS w Parlamencie Europejskim zagwarantuje zabezpieczenie interesów Polski w Unii: - To szczególnie istotne, gdyż jesteśmy na etapie negocjacji następnej perspektywy budżetowej, w których mam przyjemność uczestniczyć z ramienia Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju.

„Jedynką” PiS w majowych eurowyborach w Wielkopolsce będzie obecny wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, Zdzisław Krasnodębski. Wybory odbędą się 26 maja.

pg/ar

Posłuchaj

Marcin Porzucek
Andżelika Możdżanowska