fot. Jacek Żukowski
Katarzyna Mikołajczyk i Martyna Szaniawska zdobyły brązowe medale podczas Pucharu Polski juniorek młodszych. Zawody rozegrano na matach ośrodka sportowego w Bytomiu.

Szaniawska startowała w kategorii do 70 kg i miała w swojej wadze siedem rywalek. Natomiast Katarzyna Mikołajczyk startowała w wadze +70 kg i zmagała się z piątką przeciwniczek. Obie medalistki są zawodniczkami Towarzystwa Sportowego Judo Gryf Słupsk. Trenerami judoczek są Lidiusz Kazior i Irena Waszkinel.

- To duży sukces słupskiego judo i dobry prognostyk na mistrzostwa Polski. Dziewczyny były bardzo dobrze przygotowane, a w okresie ferii podczas obozu w Muszynie intensywnie pracowały nad wytrzymałością i techniką - powiedział trener Lidiusz Kazior.

Martyna Szaniawska jest uczennicą 1. klasy Liceum Medycznego przy ZSI w Słupsku. Katarzyna Mikołajczyk jest również uczennicą 1. klasy I Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku.

Gorzej poszło judokom. Wiktor Talewski oraz Gniewosz Gawrych, którzy walczyli w kategorii do 60 kg, zakończyli swój udział na walkach eliminacyjnych.

jż /rż

fot. Jacek Żukowski