W 20. kolejce Energa Basket Ligi AZS Koszalin pokonał na własnym parkiecie po dogrywce Polpharmę Starogard Gdański 77:74. Biało-Niebiescy odnieśli piąte zwycięstwo w tym sezonie.

Wynik spotkania otworzył rzutem za trzy kapitan Akademików Grzegorz Surmacz. Kilka sekund później kolejne trzy oczka dołożył Brandon, a następnie rzucili za dwa Bartosz Bochno oraz ponownie Grzegorz Surmacz. AZS powadził 10:3. Koszalinianie dokładali kolejne punkty, trafiali m.in. Torey Thomas oraz Michael Fraser. Drużyna ze Starogardu Gdańskiego odpowiedziała rzutem za trzy Michaela Hicksa oraz za dwa Justina Dibbinsa. Podopieczni Marka Łukomskiego po pierwszych dziesięciu minutach prowadzili 28:16.

Drugiej odsłony koszalinianie nie zaliczyli do udanych. Rywal szybko odrobił straty, a po chwili Tre Bussey dał prowadzenie Polpharmie. Co (nie)ciekawe Akademicy rzucili zaledwie osiem punktów. Do przerwy było 36:37.

Statystyki obydwu zespołów również nie prezentowały się najlepiej. AZS trafił tylko dwa z piętnastu rzutów za trzy, a dla porównania Polpharma - pięć z piętnastu. Ogółem, koszalinianie trafili piętnaście z trzydziestu ośmiu rzutów, a Polpharma - czternaście z trzydziestu pięciu.

Trzecia kwarta nie była udana dla obydwu zespołów, które - co ciekawe - w ciągu sześciu i pół minuty rzuciły zaledwie... po cztery punkty. Dragoslav Papić rzutem za trzy dał AZS-owi prowadzenie, ale na krótko. Do wyrównania doprowadził Justin Bibbins. Chwilę później koszalinianie odpowiedzieli dwoma rzutami wolnymi Michaela Frasera.

Czwartą kwartę lepiej rozpoczęli gospodarze. AZS za sprawą Bartosza Bochny i Drew Brandona uciekł na osiem punktów - zrobiło się 58:50. Goście odpowiedzieli trójką Dzierżaka oraz trafieniem spod kosza Gołębiowskiego. Po chwili za trzy trafił Bartosz Bochno i niemal od tego momentu zaczęła się seria błędów. Na trzy sekundy przed końcem regulaminowego czasu gry drużyna ze Starogardu Gdańskiego zdołała wyrównać i o losach spotkania musiała przesądzić dogrywka.

Drew Brandon szybko dał prowadzenie Biało-Niebieskim, wykorzystując dwa rzuty wolne. Kilka sekund później do wyrównania doprowadził Brett Prahl. Gra wyrównała się. Obydwie drużyny nie potrafiły oddać celnego rzutu. Prowadzenie AZS-owi dał Jacek Jarecki, a kilka chwil później Torey Thomas wykorzystał jeden z dwóch rzutów wolnych. Ostatecznie, AZS Koszalin pokonal Polpharmę Starogard Gdański 77:74.

AZS Koszalin - Polpharma Starogard Gdański 77:74 (28:16, 8:21, 11:9, 21:22, d. 9:6)

AZS: Grzegorz Surmacz 18, Torey Thomas 15, Drew Brandon 14, Bartosz Bochno 10, Michael Fraser 8, Marko Tejić 4, Dragoslav Papić 3, Marek Zywert 3, Jacek Jarecki 2.

Polpharma: Brett Prahl 19, Tre Bussey 16, Justin Bibbins 11, Adam Kemp 6, Adam Brenk 6, Paweł Dzierżak 6, Kacper Młynarski 3, Michael Hicks 3, Daniel Gołębiowski 2, Filip Struski 2.