fot. Krzysztof Klinkosz
Spotkanie pod hasłami „Wolne media w wolnym Kołobrzegu” czy „Stop zastraszaniu dziennikarzy” zorganizowała część radnych kurortu.

Izabela Zielińska, radna Obywatelskiego Kołobrzegu Jacka Woźniaka, podkreśliła, że media są istotnym narzędziem w informowaniu o tym, co dzieje się w Kołobrzegu: - Naszym obowiązkiem, jako osób publicznych i samorządowców, jest ścisła współpraca ze wszystkimi mediami, w celu przekazywania jak najbardziej rzetelnych informacji mieszkańcom Kołobrzegu.

Przypomnijmy, że od kilku dni w kurorcie toczy się dyskusja wywołana po publikacjach, w których część dziennikarzy odniosła się do utrudnionych - ich zdaniem - kontaktów z przedstawicielami władzy w mieście. W odpowiedzi zorganizowano spotkanie, w którym zarzucono tym dziennikarzom m.in. prezentowanie mowy nienawiści.

Zdaniem Izabeli Zielińskiej konferencja, w której mówiono o mowie nienawiści wobec kobiet, nie posłużyła dbałości o prawa kobiet w przestrzeni publicznej:- Wyrażam swój sprzeciw wobec instrumentalnego traktowania kobiet i wykorzystywania ich do partyjnych rozgrywek. Zeszłotygodniowa konferencja, w mojej ocenie, nie miała nic wspólnego z obroną praw kobiet, a jedynie była atakiem na niezależne media.

Do tej pory zastępczynie prezydent Kołobrzegu, których to miała dotyczyć mowa nienawiści, nie opublikowały zapowiadanego – jeszcze w minionym tygodniu - oświadczenia w tej sprawie.

kk/ar

Posłuchaj

radna Izabela Zielińska o zeszłotygodniowej konferencji prasowej
radna Izabela Zielińska o konieczności współpracy z mediami