fot. Anna Popławska
Rusza projekt „Równość szans w gminie Sianów”. To między innymi staże i kursy zawodowe dla chcących podjąć zatrudnienie.

- Wachlarz tych kursów i szkoleń zawodowych jest szeroki. To m.in. elektryk, stolarz, hydraulik, blacharz, dekarz, opiekun osób starszych. Najważniejsze jest to, że kursy kończą się certyfikatami uznawanymi na rynku pracy - mówi Jakub Pyżanowski, dyrektor biorącego udział w projekcie Gminnego Zakładu Komunalnego.

W ramach projektu „Równość szans w gminie Sianów” odbywać się będą także warsztaty związane z profilaktyką zdrowotną, uzależnieniami i aktywizacją społeczną. Ze wsparcia będą mogły skorzystać także osoby z niepełnosprawnością i opiekunowie ciężko chorych członków rodziny.

- Do nich skierowana jest tak zwana opieka wytchnieniowa. Rodzice chorych dzieci potrzebują czterech godzin wolnego raz na jakiś czas, podczas których dzieci będą pod opieką specjalistów, a oni będą mogli np. pójść na spacer, do fryzjera lub do lekarza - powiedziała Elżbieta Ałtyn z Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sianowie.

Chętni do udziału w projekcie „Równość szans w gminie Sianów” mogą zgłaszać się do końca marca. Projekt będzie trwał do grudnia 2019. Gmina Sianów uzyskała na jego realizację 1 milion 360 tysięcy złotych dofinansowania ze środków unijnych. Wartość całkowita projektu to 1 milion 600 tysięcy złotych. W projekcie ma wziąć udział 100 osób.

ap/ar

Posłuchaj

Jakub Pyżanowski, dyrektor Gminnego Zakładu Komunalnego
Elżbieta Ałtyn z Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sianowie