Energa AZS Koszalin pokonał w trzynastej kolejce PGNiG Superligi Kobiet UKS PCM Kościerzyna 37:26. Podopieczne Anity Unijat i Waldemara Szafulskiego odniosły jedenaste zwycięstwo w tym sezonie.

Wynik spotkania otworzyła Paula Mazurek rzutem z koła. Po chwili ze skrzydła bramkę na 2:0 zdobyła Gabriela Urbaniak. Koszalinianki od tego momentu zaczęły pewnie kontrolować spotkanie. Rywalki nie potrafiły przeprowadzić składnej akcji. Dobrą skutecznością odznaczała się Hanna Rycharska i w efekcie Biało-Zielone wyszły na ośmiobramkowe prowadzenie - po trzynastu minutach było 13:5. Rywalki nie były już w stanie zbliżyć się do Akademiczek. Do przerwy podopieczne duetu trenerskiego Unijat - Szafulski wygrywały 21:12.

Gabriela Urbaniak na początku drugiej odsłony, w sytuacji sam na sam, nie dała szans Aleksandrze Bielak. Chwilę później trafiała Natalia Striukova. Zawodniczki z Kościerzyny odpowiedziały jedynie rzutem z koła Aleksandry Dorsz. Przewaga koszalinianek zaczęła wzrastać do dwunastu „oczek” - bramki rzucały kolejno Paula Mazurek oraz Dominika Han. Po chwili Han dorzuciła kolejną - popisała się imponującą, niską wkrętką ze skrzydła. Biało-Zielone kontrolowały przebieg meczu i ostatecznie pokonały UKS PCM Kościerzyna 37:26. Co (nie)ciekawe, na sześć sekund przed końcową syreną rzutu karnego nie wykorzystała Paula Mazurek.

Energa AZS Koszalin - UKS PCM Kościerzyna 37:26 (21:12)

Energa AZS: Sach, Prudzienica - Han 8, Mazurek 7, Urbaniak 7, Striukowa 5, Rycharska 4, Michałów 2, Nowicka 1, Tomczyk 1, Volovnyk 1, Borysławska 0, Budnicka 0, Smbatian 0.
Kary: 4 min. (Nowicka).

UKS PCM: Bielak - Haric 8, Pękala 7, Fesdorf 4, Wicik 3, Dorsz 2, Zawalich 2, Kreft 0, Somionka 0, Sus 0.
Kary: 6 min. (Wicik - 4, Haric - 2).