fot. ZUW
Jak dowiedziało się Polskie Radio Koszalin, Robert Stępień będzie teraz kierownikiem oddziału Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Koszalinie.

Stępień pełnił funkcję zachodniopomorskiego wicekuratora oświaty od czerwca 2016 roku. Zastąpił go Bogusław Ogorzałek z Połczyna Zdroju, dyrektor tamtejszego Zespołu Szkół. Dziś odebrał z rąk wojewody zachodniopomorskiego Marka Subocz akt powołania, a obowiązki obejmie już we wtorek.

Jak powiedział Polskiemu Radiu Koszalin, wieloletnie doświadczenie pedagogiczne przyda się na nowym stanowisku: - Jako nauczyciel i dyrektor szkoły współpracowałem z wizytatorami kuratorium. A teraz - jako wicekurator - będę widział kwestie oświatowe z pewnością szerzej.

Magdalena Zarembska Kulesza, zachodniopomorski kurator oświaty, podkreśliła, że najważniejszym zadaniem nowego wicekuratora będzie praca na rzecz poprawy wyników egzaminów zewnętrznych w szkołach: - Na tym się skupimy. Pan kurator będzie miał wyznaczone placówki do wizytacji. Musimy się bowiem dowiedzieć dokładnie, co w danej szkole nie zagrało, że tego właściwego wyniku nie było.

Dotychczasowy wicekurator oświaty w Koszalinie Robert Jacek Stępień dziś odebrał akt odwołania ze stanowiska. Jak powiedział, przed nim nowe wyzwania zawodowe, także w administracji publicznej.

Bogusław Ogorzałek pochodzi z Połczyna Zdroju, ostatnio pracował jako dyrektor w połczyńskim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych. Ukończył Katolicki Uniwersytet Lubelski na kierunku historia - specjalność nauczycielska. Ukończył również studia podyplomowe na Politechnice Koszalińskiej (organizacja i zarządzanie edukacją) oraz Uniwersytecie Szczecińskim (wiedza o społeczeństwie). Do jego zadań będzie należał m.in. nadzór nad delegaturą kuratorium w Koszalinie oraz oddziałem zamiejscowym Wydziału Kształcenia Ogólnego i Specjalnego w Wałczu.

ap/ak/ar

Posłuchaj

Magdalena Zarembska Kulesza, zachodniopomorski kurator oświaty
Bogusław Ogorzałek, nowy wicekurator