fot. Rafał Szymański
Nowa prezydent oraz nowi radni ślubowali podczas inauguracyjnej sesji rady miasta. Przewodniczącą rady została Beata Chrzanowska z klubu Platformy Obywatelskiej.

Beata Chrzanowska otrzymała 23 głosy, czyli jej kandydaturę poparli wszyscy obecni na sali. Zgodność radnych pochwaliła nowa prezydent: - Bardzo ważna jest umiejętna, dobra, przyjazna współpraca. Nie ma sukcesów bez zgody. Nie ma sukcesów prezydenta czy rady, ale mogą być wspólne sukcesy nas wszystkich - władzy uchwałodawczej i wykonawczej.

Krytycznie słowa Danileckiej-Wojewódzkiej odebrała jednak Anna Mrowińska, radna z klubu Prawa i Sprawiedliwości, która w wyborach prezydenckich osiągnęła drugi wynik: - Jak wynika z deklaracji, którą dziś pani prezydent złożyła, dotychczasowa, fatalna dla Słupska polityka może być kontynuowana. Jeżeli prezydent się od niej nie odetnie, to niestety nie wróży to dobrze naszemu miastu.

Nowa prezydent przejmie po swoim poprzedniku Robercie Biedroniu aktywa i pasywa miasta, politykę otwartości, gabinet i pensję. Jej wysokość to 5,9 tys. złotych netto.

rsz/ar

Posłuchaj

Anna Mrowińska, radna z klubu Prawa i Sprawiedliwości
Krystyna Danilecka-Wojewódzka, prezydent Słupska