fot. Sławomir Kamola
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej 58 nauczycieli i pracowników oświaty otrzymało w ratuszu dyplomy i nagrody finansowe. W delegaturze Urzędu Wojewódzkiego wyróżnionych zostało także 90 pedagogów z regionu.

Jak być dobrym nauczycielem zdradziła Polskiemu Radiu Koszalin jedna z wyróżnionych koszalińskich nauczycielek Agnieszka Satro: - Trzeba lubić to co się robi i lubić młodzież. Wówczas z chęcią przychodzi się do pracy. Trzeba czasem pożartować, nie być całkiem sztywnym nauczycielem. Nie można tylko skupiać się jedynie na realizacji podstawy programowej, ale też trzeba przyjrzeć się problemom młodych ludzi, ich zainteresowaniom i pozaszkolnym życiem.

Prezes oddziału ZNP w Koszalinie Małgorzata Chyła powiedziała, że praca nauczycieli jest wciąż niedoceniana: - Bardzo żałuję, że o nauczycielach pamięta tylko raz w roku. Wówczas są nagrody, odznaczenia, ale zapomina się o naszej ciężkiej pracy.

Wyróżnienia i nagrody odebrali dziś także najlepsi nauczyciele w regionie. W koszalińskiej delegaturze Urzędu Wojewódzkiego wyróżniono 90 pedagogów z powiatów: koszalińskiego, kołobrzeskiego, świdwińskiego, drawskiego, białogardzkiego, szczecineckiego, sławieńskiego i wałeckiego. Dla najlepszych były krzyże zasługi Prezydenta RP, medale za długoletnią służbę, medale Komisji Edukacji Narodowej oraz nagrody ministra edukacji narodowej i zachodniopomorskiego kuratora oświaty.

- Oświata to wciąż zmieniająca się materia. Dlatego, aby być dobrym nauczycielem trzeba całe życie się uczyć i doskonalić. Ważne jest to, żeby w młodym człowieku zaszczepić podstawową wiedzę, ale też nie zapominać o wychowaniu - powiedział Robert Jacek Stępień, zachodniopomorski wicekurator oświaty.

Polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione w 1972 roku jako Dzień Nauczyciela od 1982 roku obchodzone jest jako Dzień Edukacji Narodowej.

sk/rp/ar

fot. Sławomir Kamola
fot. Sławomir Kamola
fot. Sławomir Kamola
fot. Sławomir Kamola
fot. Sławomir Kamola
fot. Sławomir Kamola
fot. Sławomir Kamola
fot. Sławomir Kamola
fot. Sławomir Kamola
fot. Sławomir Kamola
fot. Renata Pacholczyk
fot. Renata Pacholczyk

Posłuchaj

Małgorzata Chyła, prezes oddziału ZNP w Koszalinie
Agnieszka Satro, jedna z wyróżnionych koszalińskich nauczycielek
Robert Jacek Stępień, zachodniopomorski wicekurator oświaty