fot. Marcelina Marciniak
Kandydat PiS na prezydenta Kołobrzegu zapowiedział, że miasto pod jego rządami miałoby korzystać z programu Dostępność+. W Kołobrzegu powstałyby m.in. spółdzielnia pomocy seniorom oraz jadłodajnia. Seniorzy korzystaliby też ze specjalnego bonu zdrowotnego.

- Chcę, żeby wszyscy mieszkający w Kołobrzegu seniorzy mogli skorzystać ze wszystkich dobrodziejstw miasta związanych z lecznictwem, podobnie jak robią to turyści. Przygotujemy strumień pieniędzy dla tych praktyk lekarskich i lecznic, które zechcą z nami w tym zakresie współpracować. I tam nasi mieszkańcy będą mogli bez kolejki korzystać z usług leczniczych - zapowiedział Maciej Bejnarowicz.

Kandydat na prezydenta kurortu odniósł się także do kwestii stacjonowania w mieście żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Jego zdaniem, wpłynęłoby to pozytywnie na stan bezpieczeństwa w mieście. Bejnarowicz zaznaczył, że pierwsze rozmowy na temat stworzenia bazy WOT w mieście już zostały podjęte.

Obok Macieja Bejnarowicza w wyborach na prezydenta Kołobrzegu wystartują: Anna Mieczkowska - kandydatka stowarzyszenia Kołobrzescy Razem, Ireneusz Zarzycki - kandydat Kukiz`15, oraz Jacek Woźniak i Zbigniew Błaszczuk, którzy startować będą z własnych komitetów wyborczych.

kk/ar

Posłuchaj

Maciej Bejnarowicz o WOT
Maciej Bejnarowicz o specjalnym bonie zdrowotnym