fot. Sławomir Kamola
Komitet Wyborczy „Lepszy Koszalin” podważa wiarygodność obietnic i zwraca uwagę na to, że budżet nie uwzględnia środków na ich zrealizowanie. Koalicja Obywatelska odpiera zarzuty.

Działacze Lepszego Koszalina zwracają uwagę, że w budżecie nie ma pieniędzy między innymi na przebudowę stadionu Gwardii.

Kandydat komitetu wyborczego Lepszy Koszalin Adam Ostaszewski, na dzisiejszej konferencji prasowej, mówił również o tym, że w budżecie nie zarezerwowano pieniędzy na program darmowych obiadów dla dzieci w szkołach: - Zaprezentowaliśmy ten punkt już na starcie kampanii wyborczej. Platforma Obywatelska, ustami swojego szefa na konwencji w Warszawie, zadeklarowała, że tam gdzie PO po wyborach będzie miała większość, wprowadzi właśnie ten program.

Odnosząc się do tych zarzutów Tomasz Nowe, szef sztabu wyborczego KWW „Koalicja Obywatelska”, powiedział, że program wyborczy przygotowywany jest na całą kadencję, a budżet tylko na najbliższy rok. Zapowiada, że następne budżety będą konstruowane bardzo innowacyjnie: - Jako pierwsi w Polsce zamierzamy konsultować cały budżet z mieszkańcami. Jeżeli oni zadecydują, że np. kwestie darmowych obiadów lub budowa stadionu są dla nich ważne, to będziemy je realizować. Politycy nie mają swoich pieniędzy. Miejskie pieniądze są przecież pieniędzmi mieszkańców.

Stowarzyszenie Lepszy Koszalin twierdzi, że takie propozycje tworzenia budżetu składali już w latach 2010 i 2014. Wówczas były one odrzucane jako niemożliwe do zrealizowania.

sk/ar

Posłuchaj

Adam Ostaszewski, KWW Lepszy Koszalin
Tomasz Nowe, szef sztabu wyborczego KWW „Koalicja Obywatelska”