fot. Krzysztof Klinkosz
Msza święta w kołobrzeskiej katedrze i tradycyjny bieg uliczny na dystansie 10 kilometrów – w ten sposób NSZZ „Solidarność” regionu Pobrzeże rozpoczęła obchody 38. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych.

Szef regionu Pobrzeże - Wiesław Królikowski podkreślił, że w tej chwili związek skupia się na sprawach pracowników: - Solidarność dostosowała się do sytuacji w kraju. W latach 80-tych angażowaliśmy się w politykę, teraz - skupiamy się jedynie na kwestiach pracowniczych.

Marek Lewandowski, rzecznik prasowy NSZZ „Solidarność”, przypomniał z kolei, że związek to największa organizacja społeczne, skutecznie dbająca o interesy pracowników: - Nasz związek to największa, najsilniejsza i najlepiej zorganizowana grupa społeczna w Polsce. Skutecznie realizujemy swoje cele, przede wszystkim walczymy o poprawę warunków pracy i życia pracowników, którzy ze względu na zmieniające się czasy, mają coraz trudniejszą sytuację.

W ramach obchodów odbył się także XXIX Ogólnopolski Bieg Uliczny „Solidarności”. Więcej o biegu można przeczytać TUTAJ>>.

kk/ar

Posłuchaj

Wiesław Królikowski, szef regionu Pobrzeże
Marek Lewandowski, rzecznik prasowy NSZZ „Solidarność”