fot. iszczecinek.pl
Radni powiatowi zdecydowali się przeznaczyć 62,5 tys. zł na zakup ambulansu. Reszta pieniędzy - ok. 250 tys. zł - ma pochodzić z urzędu wojewódzkiego.

Obecnie pilski szpital dysponuje trzema zespołami ratowniczymi, funkcjonującymi w ramach oddziału ratunkowego, jednym specjalistycznym i dwoma podstawowymi. Samochody jednak szybko się zużywają. Tylko w ubiegłym roku trzy karetki przejechały łącznie ponad 124 tysiące kilometrów. Najstarsza z nich jest z 2011 roku i na liczniku ma już ponad 198 tysięcy km. Ambulanse są więc mocno eksploatowane, gdyż szpital w Pile obsługuje duży region.

Właśnie nadarzyła się okazja otrzymania dużego dofinansowania od wojewody wielkopolskiego (w wysokości 80 procent) na zakup nowego ambulansu. Wartość tej inwestycji to ponad 312 tysięcy złotych. Aby zakup stał się faktem powiat musi dołożyć jedynie 62,5 tys. zł (20 procent całej kwoty).

Aby zabezpieczyć „wkład własny” trzeba było dokonać zmian w tegorocznym budżecie. W środę zwołano więc sesję nadzwyczajną. Zdecydowana większość radnych poparła propozycję zarządu powiatu i zdecydowała o zabezpieczeniu środków na zakup karetki.

powiat.pila.pl/ar