Marszałek Senatu Stanisław Karczewski spotkał się z mieszkańcami Białogardu
fot. Adam Iwaszkiewicz
Problemy związane z funkcjonowaniem służby zdrowia czy propozycje dla powracających z emigracji zarobkowej. O tym między innymi mówili mieszkańcy Białogardu na spotkaniu z marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim.

Marszałek odwiedził Białogard w ramach realizowanego przez polityków PiS cyklu spotkań pod hasłem "Polska Jest Jedna". Stanisław Karczewski odniósł się także do informacji o zawieszeniu protestu opiekunów osób niepełnosprawnych w Sejmie. Jak powiedział Polskiemu Radiu Koszalin, ta decyzja pomoże w prowadzeniu rozmów z opiekunami osób niepełnosprawnych.

- Prowadzenie dialogu w atmosferze napięcia jest bardzo trudne. Korytarz Sejmowy nie jest miejscem do prowadzenia konstruktywnego dialogu. Zaznaczam jednak, że będziemy go prowadzić i wsłuchiwać się w głos opiekunów osób niepełnosprawnych - mówił.

Marszałek Stanisław Karczewski podkreślił, że rząd Prawa i Sprawiedliwości wprowadził szereg rozwiązań wspierających osoby niepełnosprawne. Ale, jak dodał, wciąż jest sporo do zrobienia. - Na pewno bardzo istotne jest zreformowanie orzecznictwa w zakresie niepełnosprawności oraz budowanie aktywności, które aktywizują osoby niepełnosprawne i społecznie i zawodowo.

Według Marszałka Stanisława Karczewskiego spotkania pod hasłem "Polska jest jedna" to okazja do poznania problemów mieszkańców małych miejscowości. to też okazja do promowania zainteresowania wyborami samorządowymi. - Te spotkania pokazują, że Polacy są coraz bardziej zainteresowani sprawami lokalnymi i ogólnymi. Jest też zainteresowanie polityką. To także okazja, by wybrać takich reprezentantów swoich miast i wsi, którzy będą znali potrzeby mieszkańców.

Marszałek Stanisław Karczewski to nie jedyny polityk PiS który odwiedził w ten weekend region. Podobne spotkania odbyły się m.in. w Pile i Łobzie.

AP/ez