fot. MON/st. chor. Rafał Mniedło
Uroczyste wręczenie certyfikatów zakończyło pierwszą część szkolenia wojskowego studentów Politechniki Koszalińskiej. Kurs przechodzi 74 żaków. Po jego zakończeniu uzyskają stopień kaprala.

- Legia Akademicka to sposób na przeszkolenie rezerw i pozyskanie do armii wysokich specjalistów z różnych dziedzin - mówi płk Dariusz Sienkiewicz, komendant Centrum Szkolenia Sił Powietrznych.

To właśnie ta jednostka prowadzi szkolenie wojskowe dla studentów. We wtorek uroczyście zakończono jego pierwszy etap - teoretyczny. Żacy odebrali potwierdzające to certyfikaty i teraz czekają ich dwa miesiące przerwy. Między sierpniem a wrześniem wyjadą na poligon, by w dwóch turach odbyć sześciotygodniowe szkolenie praktyczne. - Tam zostaną sprawdzone ich umiejętności wykorzystania pozyskanej już wiedzy teoretycznej - dodaje płk Sienkiewicz.

W szkoleniu bierze udział 74 studentów. Dla części z nich jest to tylko przygoda, ale niektórzy wiążą swoją przyszłość z armią. Po zakończeniu zajęć w ramach Legii Akademickiej uzyskają stopień kaprala.

rw/ds

fot. Rafał Wolny
fot. Rafał Wolny

Posłuchaj

Płk Dariusz Sienkiewicz, komendant Centrum Szkolenia Sił Powietrznych
Koszalińscy studenci o Legii Akademickiej