fot. Renata Pacholczyk
Ze zwolennikami i przeciwnikami PiS w Malechowie spotkali się wiceminister spraw wewnętrznych i administracji poseł Paweł Szefernaker oraz europoseł Czesław Hoc.

Na spotkaniu pojawili się nie tylko mieszkańcy Malechowa, ale także Polanowa, Darłowa, Postomina i Słupska. Emocji nie brakowało, ale większość uczestników była zadowolona z możliwości spotkania się z parlamentarzystami. - Widać, że głos ludu jest dla nich ważny. Po każdych takich spotkaniach wyciągane są wnioski i mają one odbicie w pracach Sejmu. Wydaje mi się, że PiS nie ma pomysłu na kampanię wyborczą i organizuje spotkania, by dowiedzieć się od ludzi „co ich boli” i wtedy ułożyć program.

Jak zaznaczył poseł Paweł Szefernaker najważniejsze jest słuchanie mieszkańców poszczególnych regionów: - Chodzi o to, byśmy mogli się spotykać z osobami, które popierają zmianę, ale także z tymi, którzy nie popierają naszego środowiska politycznego. Każdy przychodzi ze swoimi problemami, a my jesteśmy od tego, by interweniować.

Podczas spotkania europoseł Czesław Hoc rozwiał wątpliwości mieszkańców dotyczące dalszego funkcjonowania karetki w gminie Malechowo: - Karetka, ten podstawowy zespół, w Malechowie do końca 2018 roku będzie. Po 2018 będziemy dalej dyskutować, ale raczej będzie wszystko dobrze. Jeśli chodzi o ten specjalistyczny zespół, to ponownie się temu przyjrzymy, tym bardziej, że jest to pas wybrzeża.

Spotkanie w Malechowie to między innymi efekt sobotniej Konwencji Zjednoczonej Prawicy. Politycy zdecydowali o organizacji spotkań z wyborcami w terenie. W przyszłym tygodniu Koszalin odwiedzić ma poseł Krzysztof Ardanowski.

RP/ez

fot. Renata Pacholczyk
fot. Renata Pacholczyk
fot. Renata Pacholczyk
fot. Renata Pacholczyk