fot. pixabay.com
Projekt przygotowała Słowińska Grupa Rybacka. Inwestycja otrzymała już dofinansowanie z pieniędzy unijnych.

W Kreatywnym Muzeum Piasku w Ustce utworzonych zostanie kilkanaście interaktywnych stanowisk ukazujących charakterystykę piasku, gdzie będzie można m.in. poznać sekretne życie plaży z perspektywy „pchły plażowej”. Powstanie również wirtualna piaskownica, która posłuży do prowadzenia warsztatów samodzielnego malowania piaskiem. Wszystkie opisy tablic będą dostępne w języku Braille’a.

Poza muzeum, w planach Słowińska Grupa Rybacka ma także wprowadzenie nietypowych usług kosmetycznych. Mieszkańcy i turyści wypoczywający w Ustce będą mogli skorzystać z zabiegów kosmetycznych wykorzystujących... śluz ślimaka. To innowacyjna formuła, dotychczas nieoferowana na tym terenie.

Wzbogacona zostanie także oferta usług gastronomicznych - w ramach przyznanej dotacji powstanie samoobsługowa restauracja proponująca zdrowe dania na wagę, które przyrządzane będą metodą sous-vide. Polega ona na przygotowywaniu posiłków w opakowaniach próżniowych, dzięki czemu zachowują bogatszy smak i zawartość składników odżywczych.

Są to jedne z pierwszych projektów dofinansowanych w obecnej perspektywie finansowej przez Słowińską Grupę Rybacką i gotowe do realizacji.

Redakcja/UM Ustka/ar