fot. prk24.pl
Minister środowiska Henryk Kowalczyk złożył do premiera wniosek o powołanie posłanki Małgorzaty Golińskiej na sekretarza stanu w ministerstwie środowiska.

Posłanka miałaby w ministerstwie zajmować się sprawami lasów państwowych.

Małgorzata Golińska powiedziała Polskiemu Radiu Koszalin, że wniosek ministra środowiska to dla niej wielkie wyróżnienie. Dodała, że jako poseł wielokrotnie współpracowała z ministrem Henrykiem Kowalczykiem.

- Współpracowałam z panem ministrem przy okazji prac nad prawem wodnym i łowieckim. Uzupełnialiśmy się informacjami i doświadczeniem, które posiadamy. Ale też moimi kontaktami z ludźmi w terenie, ponieważ wiele wniosków i propozycji, które zgłaszałam to były oczekiwania, które zgłosili do mnie rolnicy czy leśnicy - powiedziała Małgorzata Golińska.

Jak powiedział Polskiemu Radiu Koszalin wiceminister MSWiA, koszaliński poseł PiS Paweł Szefernaker, to dobra wiadomości dla regionu. Prezes zarządu koszalińskiego okręgu PiS jest dumny, że region będzie mieć kolejnego reprezentanta w rządzie.

- Te osoby, które znają panią poseł, wiedzą ile serca zostawiła Lasom Państwowym. Jako leśnik ma wyjątkową jak na polityka wiedzę w tej materii. Jestem przekonany, że jest przygotowana do pełnienia tak ważnej funkcji i będzie ją pełnić z sukcesami - podkreślił Paweł Szefernaker.

Małgorzata Golińska ukończyła studia magisterskie na kierunku leśnictwo na Akademii Rolniczej w Poznaniu oraz studia podyplomowe z zakresu integracji europejskiej (specjalizacja: agrobiznes i obszary wiejskie) także na tej uczelni. Pracowała jako leśniczy w Nadleśnictwie Szczecinek. Była radną miejską w Szczecinku w latach 2010-2015. W wyborach parlamentarnych w 2015 roku zdobyła mandat poselski. W Sejmie pracuje m.in. w: Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych, Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa, Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej oraz Komisji Obrony Narodowej.

Małgorzata Golińska jest szefową struktur PiS w powiecie szczecineckim.

Ma 37 lat. Jest mężatką, ma dwóch synów.

ak/ap/ar

Posłuchaj

Małgorzata Golińska, posłanka PiS ze Szczecinka
Paweł Szefernaker, wiceminister MSWiA, koszaliński poseł PiS