fot. Biuro Rzecznika Praw Dziecka
W programie wydarzenia znajdują się spotkania, wykłady i warsztaty. Ten dzień przypada 20 listopada, ale w Pile - która w tym roku jest gospodarzem wydarzenia – obchody trwać będą cały tydzień.

Miasto organizuje je z Biurem Rzecznika Praw Dziecka. - To temat który zawsze będzie aktualny - mówi Rzecznik Praw Dziecka, Marek Michalak:

- O prawach dziecka nie tylko należy mówić, ale także je wdrażać i pokazać, jak działają w praktyce. Tutaj zjadą się przedstawiciele świata nauki, kultury, działacze społeczni, którzy na tej płaszczyźnie podejmują działania. Ten dzień niejako zapowiada przyszły rok jako rok Ireny Sendlerowej i o niej też będziemy wspominać.

W najbliższych dniach w Pile gościć będą m.in. Majka Jeżowska, psycholog – Dorota Zawadzka i sędzia Anna Maria Wesołowska. - Nie będziemy unikać też trudnych tematów - mówi prezydent Piły, Piotr Głowski:

- Będzie mnóstwo spotkań, podczas których będziemy mówić o przemocy w rodzinie, o kłopotach, które napotykają dzieci - chociażby ze względu na to, że inaczej wyglądają. Dzisiaj problem emigracyjny i imigracyjny pojawia się również wśród najmłodszych.

Pilskie obchody Dnia Praw Dziecka zakończą się w następny poniedziałek. Program wydarzenia dostępny jest na stronie Urzędu Miasta Piły.

pg/ds