fot. Jacek Żukowski
Schronisko boryka się z różnymi technicznymi problemami. Pieniądze zostaną wydane na usuwanie tych usterek. Za dodatkowe środki zapewniona ma być także opieka nad czworonogami.

Słupscy radni podczas najbliższej sesji rady miejskiej zdecydują o przyjęciu programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobieganiu bezdomności zwierząt na 2021 rok.

- W ramach tego programu prawie 700 tys. zł zostanie przekazane Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami na prowadzenie tego obiektu. Miasto pokryje też koszty m.in. sterylizacji i czipowania zwierząt. Łącznie na działania związane z pomocą dla zwierząt planujemy kwotę 875 tysięcy złotych - powiedziała Monika Rapacewicz, rzecznik prasowy prezydent Słupska.

TOZ jako organizacja pozarządowa wygrało konkurs na operatora schroniska. W schronisku na bieżąco wykonywane są kolejne naprawy. Pojawił się m.in. pomysł zastąpienia ogrzewania gazowego biogazem.

- Jeżeli chodzi o propozycję ogrzewania biogazem, który w dużej części jest wytwarzany w pobliskiej oczyszczalni ścieków, to musimy na razie z tym poczekać. Miasto zrealizowało bowiem tę inwestycję zgodnie z projektem, w którym było zaplanowane ogrzewanie gazowe. Nie możemy więc w okresie gwarancyjnym zmieniać technologii grzewczej - powiedział Marek Goliński, wiceprezydent Słupska.

jż/aj

Posłuchaj

materiał Jacka Żukowskiego