fot. Mateusz Sienkiewicz/Polskie Radio Koszalin
W tegorocznym głosowaniu o środki z budżetu miasta walczą tylko dwa projekty - przebudowa boiska sportowego w centrum jednego z osiedli oraz rewitalizacja i wykonanie nowych pomp wodnych na terenie miasta.

Burmistrz Złocieńca Krzysztof Zacharzewski jest rozczarowany tym, że mieszkańcy wykazali się słabą aktywnością obywatelską: - Chciałbym, aby tych projektów było więcej, ale mieszkańcy przyzwyczaili się, że można startować z pomysłami tylko na maksymalną kwotę, a za mniejsze pieniądze nic już nie można zrobić.

Tegoroczny budżet obywatelski jest ostatnim w takiej formule. W przyszłym roku burmistrz chce rozszerzyć głosowanie na uczniów oraz przedszkolaków. - Chcemy zachęcać najmłodszych, aby uczyli się, że obywatelskość ma ogromne znaczenie. Dla nich ma nic ważniejszego niż to, aby dzieci mogły same decydować, jakie zabawki chciałyby mieć w przedszkolu - podkreśla burmistrz.

Głosowanie w ramach złocienieckiego Budżetu Obywatelskiego potrwa do końca listopada.

ms/kp

Posłuchaj

Krzysztof Zacharzewski, burmistrz Złocieńca o rozszerzeniu głosowania na uczniów oraz przedszkolaków Krzysztof Zacharzewski, burmistrz Złocieńca o małej ilości zgłoszonych projektów