Program funkcjonuje od 2017 roku, wspierając działania oddolne mieszkanek i mieszkańców Pomorza Zachodniego. Zrealizowano dotychczas prawie dwa tysiące projektów : sportowych, ekologicznych, kulturalnych, edukacyjnych, wspierających, a ich wspólnym mianownikiem jest integracja lokalnych społeczności.

W studiu gościem audycji była Natalia Wegner, prezes zarządu Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego - operatora programu "Społecznik".

materiał Renaty Pacholczyk

Dzięki funduszom z Programu Społecznik już kilka dobrych projektów udało zrealizować się Stowarzyszeniu Era Kobiet z Koszalina. Nawet teraz wolontariuszki działają dzięki środkom pozyskanym w ten sposób. O tym co dobrego udało się osiągnąć dzięki "Społecznikowi" opowiedziała naszej dziennikarce Katarzynie Chybowskie - Dorota Chałat, prezeska Stowarzyszeniu Era Kobiet.

materiał Katarzyny Chybowskiej

Od kilku lat w Bornem Sulinowie działa niewielkie stowarzyszenie Stacja Kultura. Jego członkowie skupieniu są głównie na dwóch projektach, które realizują, a w swoich działaniach kładą nacisk na bezpośredni kontakt. Katarzyna Kużel zapytała Lucy von Schickedantz - wiceprezeskę stowarzyszenia i Ginę Malinowski - prezeskę Stacji Kultura - o to, czy i w jakim zakresie korzystają z programu "Społecznik" i jak go oceniają.

materiał Katarzyny Kużel