fot. prk24

Zaproszenie Przemysława Grabińskiego przyjęli: wójt gminy Wałcz Jan Matuszewski, koordynator akcji „Paczka dla bohatera” Marek Kapecki i prezes Fundacji Planeta Kreatywna Monika Muszyńska-Kujas.

Jan Matuszewski - wójt gminy Wałcz

Jan Matuszewski mówił m.in. o inwestycjach w gminie Wałcz, w tym o komunikacji publicznej. W porozumieniu z Zakładem Komunikacji Miejskiej do końca listopada realizowane są testowe kursy do Chwiramu i Kłębowca: - Gmina Wałcz jest największą obszarowo gminą w Polsce, mamy 57 miejscowości. Zależy nam, by komunikacja była dla naszych mieszkańców jak najbardziej dostępna. Skorzystaliśmy już z programu dot. wykluczenia komunikacyjnego, otrzymujemy nadal pieniądze od pana wojewody. Kilkanaście dni temu, pozyskaliśmy porozumienie dot. kursów autobusowych do Kłębowca i Chwiramu. Jeśli sprawdzą się te połączenia, to je będziemy kontynuować.

Jan Matuszewski - wójt gminy Wałcz

Marek Kapecki - koordynator akcji „Paczka dla bohatera”

Marek Kapecki powiedział o akcji „Paczka dla bohatera”, która rozpoczyna się w najbliższy weekend: - To już trzynasty rok, kiedy organizujemy akcję. Odbiorcami są kombatanci, weterani II wojny światowej, osoby represjonowane czy wdowy po kombatantach. W takiej paczce znajdują się przede wszystkim kartki bożonarodzeniowe, ale też żywność, produkty na świąteczny stół. Bardzo istotny jest sam gest, który oznacza pamięć o tych osobach. Większość zbiórek organizowana jest w szkołach. Aby wspomóc akcję, można również zgłosić się, wybierając nr tel: 608 163 688.

Marek Kapecki - koordynator akcji „Paczka dla bohatera”

Monika Muszyńska-Kujas - prezes Fundacji Planeta Kreatywna

Monika Muszyńska-Kujas mówiła o działaniach, które podejmuje fundacja: - W naszych świetlicach organizujemy wiele zajęć, warsztatów, wycieczek, które mają na celu kreatywnie wypełnić dzieciom czas, ale przede wszystkim pomóc, by poczuły się bezpiecznie. Oferta jest skierowana również do dorosłych. Prowadzimy różnego rodzaju warsztaty, terapie czy konsultacje. Zapotrzebowanie jest bardzo duże. W minionym roku trafiło do nas 112 dorosłych i 96 dzieci. Dzieci zazwyczaj przychodzą do nas same, nie są kierowane przez rodziców. Prowadzimy dwie świetlice, otwarte są w godzinach 15.30 - 19.30.

Monika Muszyńska-Kujas - prezes Fundacji Planeta Kreatywna