fot. facebook.com/mikrofonika
Ostatni weekend w Koszalinie (27.10- 29.10) można nazwać świętem polskiej piosenki i młodych artystów. Po 4 latach przerwy powrócił na sceny naszego miasta Ogólnopolski Festiwal Piosenki Literackiej „Reflektor”, nowa formuła festiwalu piosenki aktorskiej. Do konkursu zgłosiło się około 50 wokalistów z całego kraju, do II etapu jury konkursowe zaprosiło 16 osób, na konkurs przyjechała znakomita 13- tka.

W tym roku młodzi wokaliści prezentowali swoje przygotowane utwory z zespołem festiwalowym pod kierownictwem Macieja Osady Sobczyńskiego, nieobecnym bohaterem tego festiwalu był Jonasz Kofta, w 35 rocznicę śmierci artysty.

Festiwal organizowany jest przez PM w Koszalinie, dyrektor artystyczny Kamil Szafran zaprosił do jury Annę Serafińska jako przewodniczącą i Krystynę Stańko - znakomite wokalistki jazowe, Piotra Koftę- syna Jonasza - gościa honorowego festiwalu oraz Zdzisława Derbeckiego - aktora, reżysera i przyjaciela festiwalu, komisję oceniającą dopełniał Tomasz Bartos - prezes firmy Mikrofonika, która ufundowała nagrodę specjalną „Głos, który ma coś do powiedzenia”.

Tegoroczny festiwal rozpoczął się od warsztatów, na których młodzi artyści zgrywali się z zespołem pod kierunkiem Macieja Osady Sobczyńskiego.

relacja Beaty Góreckiej

Tak to było na „Reflektorze” w tym roku. Następny za kilkanaście miesięcy.