fot. facebook/Piotr Jedliński

W programie tegorocznych konfrontacji organizowanych przez Bałtycki Teatr Dramatyczny można było zobaczyć sześć spektakli w reżyserii młodych twórców.

Dyrektorem festiwalu został Zdzisław Derecki - aktor, reżyser, pomysłodawca konfrontacji, który też dobierał spektakle na tę edycje festiwalu.

materiał Beaty Góreckiej

Na inauguracji festiwalu, teatromani zmierzyli się z Witkacym, który był artystą totalnym, potrafił zmienić wszystko w groteskę, a jeszcze bardziej dokonał tego reżyser przedstawienia Jan Marek Kamiński. Bardzo kameralny i ważny społecznie był spektakl „Macocha” w reżyserii Błażeja Biegasiewicza z Teatru Polskiego w Poznaniu. Rozmowa z odtwórczynią głównej roli.

materiał Beaty Góreckiej

14. koszalińskie konfrontacje młodych „m- teatr” zakończyły się galą w BTD. W jury zasiedli Alina Moś - reżyserka i dramaturżka, Artur Liskowacki - pisarz dramaturg, krytyk teatralny i Marek Kołowski - twórca Festiwalu Debiutów w Monodramie „Strzała północy” w Koszalinie, czy łatwo było wybrać ten jeden najlepszy spektakl spośród 6 konkursowych? Odpowiada Alina Moś.

materiał Beaty Góreckiej