fot.prk24.pl

Zaproszenie Mateusza Sienkiewicza przyjęli: Dorota Chrzanowska - burmistrz Bornego Sulinowa, Maciej Piaszczyński - koordynator klas mundurowych w Zespole Szkół nr 7 w Białym Borze oraz Katarzyna Zielińska-Smulczak z Samorządowej Agencja Promocji i Kultury.

Dorota Chrzanowska - burmistrz Bornego Sulinowa

W Bornem Sulinowie powstanie wielofunkcyjny budynek na potrzeby Ochotniczej Straży Pożarnej. Inwestycja zostanie dofinansowana z rządowego programu Polski Ład dla gmin popegeerowskich. Dorota Chrzanowska wyznała, że obiekt ułatwi pracę strażakom: - Budowa remizy pozwoli, oprócz zdecydowanej poprawy warunków służby, na zintensyfikowanie działań zarówno tych związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa, jak i podnoszeniem kwalifikacji druhów ratowników, w szczególności członków młodzieżowej drużyny pożarniczej. Chciałabym, żeby remiza stała się nie tylko drugim domem dla strażaków, ale też miejscem, gdzie chętnie będą przychodzili mieszkańcy naszej miejscowości.

Dorota Chrzanowska - burmistrz Bornego Sulinowa

Maciej Piaszczyński - koordynator klas mundurowych w Zespole Szkół nr 7 w Białym Borze

Maciej Piaszczyński opowiedział o zaletach uczęszczania do szkoły mundurowej: - Zadaniem klas mundurowych jest zapoznanie ucznia ze specyfiką konkretnej służby mundurowej. Wbrew powszechnej opinii, nauka w takiej klasie nie oznacza niższego poziomu kształcenia. Taki profil zawiera wszystkie standardowe przedmioty wykładane w szkole średniej a niektóre z nich rozszerza. Niewątpliwą zaletą takiej klasy, jest panująca w niej dyscyplina. Może ona pomóc młodemu człowiekowi w zorganizowaniu sobie życia w chaotycznym czasie jakim jest szkoła średnia.

Maciej Piaszczyński - koordynator klas mundurowych w Zespole Szkół nr 7 w Białym Borze

Katarzyna Zielińska-Smulczak z Samorządowej Agencja Promocji i Kultury

Katarzyna Zielińska-Smulczak przedstawiła rolę, jaką pełni Strefa Aktywnego Seniora w Szczecinku: - Projekt ma na celu zmotywować i dopingować seniorów w różnego rodzaju aktywnościach. Starsi ludzie często wyłączają się z życia społecznego. Nasza oferta ma ich mobilizować i wspomagać w codziennym funkcjonowaniu. Wychodzimy z propozycją różnego rodzaju warsztatów, niedługo odbędą się zajęcia z produkcji octów.

Katarzyna Zielińska-Smulczak z Samorządowej Agencja Promocji i Kultury