W sieci pojawiają się kolejne komentarze dotyczące informacji Polskiego Radia Koszalin w sprawie oskarżeń wobec Piotra R., byłego pełnomocnika, a obecnie współpracownika senatora Stanisława Gawłowskiego.

Przypomnijmy, że koszaliński biznesmen Piotr R., właściciel znanego komisu samochodowego usłyszał zarzuty przywłaszczenia cudzego mienia. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności. W piątek do sprawy odniósł się Andrzej Jakubowski – kandydat Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach do senatu. W sobotę zrobił to radny Rady Miejskiej z Klubu Radnych Wspólny Koszalin - Błażej Papiernik, dyrektor biura Posła Radosława Lubczyka.

"Piotr R. - człowiek z zarzutami o przywłaszczenie cudzego mienia, dziś biega na dożynkach pod rękę ze Stanisławem Gawłowskim, który również jest obciążony zarzutami. Piękna koszulka, panie Piotrze! - tak brzmi wpis radnego Papiernika w mediach społecznościowych.


W piątek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koszalinie Ryszard Gąsiorowski przekazał Polskiemu Radiu Koszalin, że koszalińskiemu przedsiębiorcy zarzucono, że co najmniej pięciokrotnie nie przekazał klientom pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży powierzonych mu do jego komisu samochodów.

Zarzuty przedstawiono w oparciu o art. 284 Kodeksu karnego, który mówi o przywłaszczeniu cudzej rzeczy ruchomej lub prawa majątkowego, za które grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

Piotr R. w 2019 roku był pełnomocnikiem wyborczym kandydata do Senatu Stanisława Gawłowskiego. Obecnie współpracuje z senatorem w trwającej kampanii wyborczej m.in. użyczając mu swoich nieruchomości do ekspozycji banerów.

red/

Czytaj więcej