fot. prk24

Koszaliński biznesmen Piotr R., właściciel komisu samochodowego i współpracownik senatora Stanisława Gawłowskiego, usłyszał zarzuty przywłaszczenia cudzego mienia. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

Jak przekazał Polskiemu Radiu Koszalin rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koszalinie Ryszard Gąsiorowski, mężczyźnie zarzucono, że co najmniej pięciokrotnie nie przekazał klientom pieniędzy uzyskanych po sprzedaży powierzonych mu samochodów.

- Piotr R. nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. W swoich wyjaśnieniach podał, że jego działalność przeżywała liczne trudności, które miały utrudnić przekazanie właścicielom pieniędzy ze sprzedaży samochodów. Te wyjaśnienia są obecnie weryfikowane - powiedział rzecznik prokuratury.

Zarzuty przedstawiono w oparciu o art. 284 Kodeksu karnego, który mówi o przywłaszczeniu cudzej rzeczy ruchomej lub prawa majątkowego, za które grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

Piotr R. w 2019 roku był pełnomocnikiem wyborczym kandydata do Senatu Stanisława Gawłowskiego. Obecnie współpracuje z senatorem w trwającej kampanii wyborczej m.in. użyczając mu swoich nieruchomości do ekspozycji banerów.

red.

Posłuchaj

prokurator Ryszard Gąsiorowski