fot. Przemysław Grabiński/Polskie Radio Koszalin

Poseł Krzysztof Czarnecki, lider pilskiej listy Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu podkreślił, że to silna drużyna, złożona z doświadczonych osób różnych profesji.

Jak zaznaczył poseł Krzysztof Czarnecki, jest to lista osób z dużym doświadczeniem administracyjnym i samorządowym, a także biegła w prowadzeniu zarówno oświaty, jak i działalności społecznych. - Mamy silną drużynę, chcielibyśmy podtrzymać cztery mandaty, a w przypadku kiedy jedno z ugrupowań nie dostałoby się do Sejmu - liczymy na piąty mandat z okręgu pilskiego - mówił poseł Krzysztof Czarnecki.

Pilski poseł PiS Marcin Porzucek, który w tegorocznych wyborach do Sejmu startuje z siódmego miejsca na liście, przekonywał, że Polacy potrzebują dalszych rządów Prawa i Sprawiedliwości: - Przy tak mocnej liście, mamy wszelkie szanse, by utrzymać czwarty mandat i powalczyć o kolejny. Zrobimy wszystko, by ta lista do tego doprowadziła, Polacy potrzebują nadal rządów Prawa i Sprawiedliwości. Jestem przekonany, że w kolejnych latach będziemy mogli czynić wiele, by północna i zachodnia Wielkopolska zmieniały się.

Z najnowszych sondaży wynika, że Prawo i Sprawiedliwość może stracić jeden mandat poselski w okręgu pilskim. Wiceminister rozwoju i technologii, pilski poseł Zjednoczonej Prawicy, „numer dwa” na liście - Grzegorz Piechowiak przekonywał, że kandydaci PiS mogą wywalczyć lepszy wynik: - To połączenie doświadczenia starszych i młodszych osób z różnych powiatów, reprezentujących różne zawody. Nikt nie przewidywał, że w poprzednich wyborach uzyskamy cztery mandaty, a obecnie obserwujemy trend wzrostowy, jestem pełen optymizmu.

Dla wielu niespodzianką jest brak na liście kandydatów do Sejmu obecnej posłanki PiS z Piły, Marty Kubiak. Jak tłumaczy poseł Krzysztof Czarnecki - decyzja w tej sprawie zapadła w centrali partii: - Podjęto decyzję, że zaufanie w stosunku do tych osób jest największe, dlatego znalazły się na liście. Pani Marta była zgłoszona przeze mnie, ale dlaczego nie znalazła się na liście należy dopytywać się w komitecie politycznym PiS na ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie.

Kandydatem PiS do Senatu w okręgu pilskim (numer 88) będzie były senator Janusz Kubiak. Wybory parlamentarne odbędą się 15 października.

pg/aj

fot. Przemysław Grabiński/Polskie Radio Koszalin
fot. Przemysław Grabiński/Polskie Radio Koszalin
fot. Przemysław Grabiński/Polskie Radio Koszalin

Posłuchaj

Krzysztof Czarnecki, pilski poseł PiS o posłance Marty Kubiak Grzegorz Piechowiak, wiceminister rozwoju i technologii, pilski poseł Zjednoczonej Prawicy Marcin Porzucek, pilski poseł PiS Krzysztof Czarnecki, lider pilskiej listy PiS do Sejmu o liście kandydatów