fot. Polskie Radio Koszalin

Gośćmi Jarosława Rochowicza i Adriana Adamowicza w audycji „Na Dobry Dzień” byli Teresa Krysztofiak, koordynator wolontariatu w koszalińskim hospicjum oraz Jerzy Turek, przewodniczący Rady Osiedla Rokosowo.

Goście zaprosili słuchaczy na organizowany przez Radę Osiedla we współpracy z Hospicjum im. Maksymiliana Kolbego w Koszalinie festyn rodzinny „Pożegnanie lata”, który rozpocznie się w niedzielę o godzinie 13 na terenie Misiowej Doliny. Podczas wydarzenia będą zbierane datki na rzecz hospicjum.

- Zapewniamy wiele darmowych atrakcji: pożywienie, liczne zabawy oraz konkursy dla osób w każdym wieku. Przy stoiskach będą stały także puszki, do których będzie można podarować środki dla hospicjum - wyjaśnił Jerzy Turek.

Jak zapewniła Teresa Krysztofiak, na uczestników festynu czekać będą także wolontariusze koszalińskiego hospicjum, którzy opowiedzą zainteresowanym osobom o specyfice wolontariatu w takiej placówce.

W dalszej części rozmowy goście mówili m.in. o korzyściach, jakie niesie za sobą wolontariat w hospicjum. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

Posłuchaj

„Na Dobry Dzień”: Teresa Krysztofiak i Jerzy Turek