fot.prk24.pl

Zaproszenie Mateusza Sienkiewicza przyjęli: Sebastian Witek, burmistrz Połczyna-Zdroju oraz Joanna Sawka ze Stowarzyszenie Przyjaciół Drawska „Meander”.

Sebastian Witek - burmistrz Połczyna-Zdroju

W Połczynie-Zdroju w piątek odsłonięty zostanie pomnik Pamięci Dzieci Wojny - ofiar germanizacji w latach 1939-1945. Jak poinformował Sebastian Witek, burmistrz Połczyna-Zdroju - uroczystości rozpoczną się już w czwartek. - Wrześniowy termin uroczystości nie jest przypadkowy, wiąże się z ustanowionym przez Sejm Narodowym Dniem Polskich Dzieci Wojny, przypadającym na 10 września. Nasze obchody zaczniemy panelem historyczno-edukacyjnym, a także spotkaniem z bohaterami tragicznych wydarzeń. Pomnik będzie przedstawiał postać dziewczynki o smutnym wyrazie twarzy z rozwianymi włosami, ściskającej zabawkę, stojącej boso na walizce.

Sebastian Witek - burmistrz Połczyna-Zdroju

Joanna Sawka - Stowarzyszenie Przyjaciół Drawska „Meander”

Po raz jedenasty w Drawsku Pomorskim zorganizowany zostanie Drawski Festiwal Sztuk Alternatywnych „Sztukaterie”. Jak wyznała Joanna Sawka - to festiwal, który cieszy się dużą popularnością. - Wydarzenie na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń kulturalnych na Pojezierzu Drawskim i każdego roku cieszy się dużym zainteresowaniem lokalnej społeczności. Myślę, że każdy miłośnik sztuki znajdzie coś interesującego dla siebie. Pierwsze spektakle rozpoczną się w piątkowe popołudnie, 15 września, a miejscem organizacji pokazów teatralnych będzie sala kinowa Centrum Kultury przy ulicy Dworcowej.

Joanna Sawka - Stowarzyszenie Przyjaciół Drawska „Meander”