Podróżnik w rozmowie z Jarkiem Rochowiczem i Adrianem Adamowiczem mówił, dlaczego warto spędzić urlop, podróżując po Polsce.

- Tych powodów jest wiele - zdradził Wojtek Jachowski. - Ale przede wszystkim to jest czysty pragmatyzm i wyrachowanie. Podróż zagraniczna zawsze będzie się wiązała z jakimś większym kosztem, nie tylko finansowym, ale np. czasowym. Znacznie prościej zorganizować sobie wypoczynek tutaj - dodał.

- W Polsce mogę spędzić urlop kilka razy w miesiącu przez cały rok i zawsze znajdę fajne dla siebie miejsce. Jeśli tylko potrafimy otworzyć się na polski krajobraz, to zauważymy, że atrakcji w kraju jest bardzo wiele. Wymień mi jedną rzecz a ja ją w Polsce znajdę: mamy góry, rzeki, wodospady. Możemy wybrać się na rowery, spływy, pojechać gdzieś kamperem - wyliczał.

Podróżnik dodał, że Polacy powinni nauczyć się szukania nieoczywistych atrakcji. - My mamy tendencję do poszukiwania piękna za granicą, gdzieś w tropikach. Brakuje nam skandynawskiego podejścia do naszej przyrody. Jesteśmy cały czas w fazie dojrzałości estetycznej. Gdzieś tam za straganami są piękne budynki, trzeba tylko zejść z głównego traktu i wejść pomiędzy te domy - zaznaczył.

Zdaniem Wojtka Jechowskiego na wzrost popularności krajowymi podróżami znaczny wpływ miał okres pandemii. - Pandemia była takim momentem, który dość mocno zresetował ludziom podróżującym daleko ich sposób spędzania wolnego czasu. Oni siłą rzeczy sięgnęli po tego typu wyprawy. Do tego dochodzi aspekt coraz większego zainteresowania rowerami i turystyką kamperową. Część ludzi zaczęła po nie sięgać ze względów finansowych, ale część też dlatego, że w czasie pandemii zauważyła, że możemy sobie na więcej w trakcie takiej podróży pozwolić - powiedział.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

jr/aa/zn

Posłuchaj

„Na Dobry Dzień”: Wojciech Jachowski