fot. PRK24

W „Studiu Kołobrzeg” mówiliśmy o ważnych i ciekawych sprawach dotyczących miasta i jego okolic.

XCOPY to projekt Adama Frankiewicza, kołobrzeskiego twórcy muzyki, określającego się mianem „bałtycki Chipster”.

Sam o sobie pisze tak: „Jeden z Argonautów 8-bitowego dysku magnetycznego. Mieszkaniec i poszukiwacz mikro systemów dźwiękowych. Sternik promu kosmicznego „DMG-01” i odtwórca głównej roli w rozejmie międzygalaktycznej platformy. 1bit, 4bit, 8bit… powinno wystarczyć!”

XCOPY to projekt Adama Frankiewicza, założyciela niezależnej wytwórni płytowej Pionierska Records, która od 2018 roku wydaje muzykę wyłącznie na dyskietkach. Pionierska Records liczy ponad 35 wydawnictw i niemal tylu artystów. Adam szerzy również swój entuzjazm dla kultury dyskietek za pośrednictwem internetowego kanału informacyjnego Floppy (Not) News oraz prowadząc warsztaty dotyczące dyskietek w całej Europie.

Jak gra i jak definiuje sam swoją twórczość? O tym w materiale Jarosława Banasia.

materiał Jarosława Banasia

W sobotę na Parsęcie odbyły się coroczne Regaty Smoczych Łodzi. Na starcie zameldowało się 20 dwudziestosobowych ekip ze sternikiem i nadającym rytm bębnistą. Rywalizowały ekipy reprezentujące różne środowiska. Były reprezentacje szkół, organizacji społecznych, partii politycznych, a nawet banków. Rywalizacja była bardzo zacięta i emocjonująca, a uczestnicy zgodnie podkreślają, że jak co roku, zabawa była przednia. Organizatorem imprezy była Liga Morska i Rzeczna. Wszystkiemu przyglądał się Mariusz Wolański.

Regaty Smoczych Łodzi odbyły się w Kołobrzegu po raz 22. W tym roku zwyciężyła ekipa Traning Tan, drugie miejsce zajął Metal-Tech, a na trzecim miejscu przepłynęła ekipa WW Body Way.

materiał Mariusza Wolańskiego

W Kołobrzegu obchodzono święto 8. Batalionu Remontowego. Uroczystości rozpoczęły się od mszy polowej na Skwerze Pionierów, a następnie przy ulicy Armii Krajowej odbył się uroczysty apel. Wydarzeniu towarzyszył pokaz sprzętu wojskowego, występy orkiestry wojskowej oraz piknik z udziałem mieszkańców miasta i turystów.

Przypomnijmy, było to ostatnie święto 8. Batalionu Remontowego w Kołobrzegu, który z dniem 1 stycznia 2024 roku zostanie przekształcony 12. Pułk Logistyczny.

materiał Mariusza Wolańskiego

Zapraszamy również do wysłuchania przeglądu sportowych wydarzeń minionego weekendu. Materiał przygotował Mariusz Wolański.

materiał Mariusza Wolańskiego

Gość „Otwartej Anteny”: Tomasz Szafrański

Gościem audycji „Otwarta Antena” był Tomasz Szafrański, radny Rady Gminy Kołobrzeg.

Tomasz Szafrański ocenił próbę „aneksji”, jak ocenił, Korzyścienka przez miasto Kołobrzeg. Ocenił także układ sił w zbliżającej się sesji absolutoryjnej wójta Włodzimierza Popiołka. Przypomnijmy, wójt od 8 miesięcy ma zarzuty prokuratorskie. Gość zapowiedział też interwencję w sprawie Korzyścienka u wiceministra MSWiA Pawła Szefernakera. Wcześniej radni skutecznie interweniowali w tej sprawie u wojewody zachodniopomorskiego.

Na zakończenie rozmowy radny mówił o warunkach życia mieszkańców Grzybowa i Dźwirzyna, zauważając, że w tych miejscowościach jest 20 razy więcej osób przyjezdnych niż stałych mieszkańców. To rodzi problemy, z którymi rada gminy sobie nie może poradzić od lat.

„Otwarta Antena”: Tomasz Szafrański