fot. Krzysztof Klinkosz/Polskie Radio Koszalin

26 kilometrów lokalnych dróg w naszym regionie zostanie zmodernizowanych, bądź zbudowanych dzięki finansowemu wsparciu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. We wtorek w Koszalinie samorządowcy otrzymali umowy o dofinansowaniu.

fot. Krzysztof Klinkosz/Polskie Radio Koszalin
fot. Krzysztof Klinkosz/Polskie Radio Koszalin
fot. Krzysztof Klinkosz/Polskie Radio Koszalin

Na liście inwestycji, które uzyskały dofinansowanie znalazły się m.in.: remont ul. Franciszkańskiej w Koszalinie, przebudowa ul. Jedności Narodowej w Kołobrzegu, przebudowa drogi Sarbinowo-Gąski czy Kotłowo-Laski Koszalińskie, przebudowa nawierzchni ulic Stanisławskiego, Michałowskiego i Gierymskiego w Drawsku Pomorskim, przebudowa drogi gminnej w Stramnicy, rozbudowa ulicy Słowackiego w Sianowie, remont nawierzchni ulicy Bolesława Chrobrego w Ustroniu Morskim, czy przebudowa ulicy Mestwina w Szczecinku.

Kołobrzeski poseł PiS Czesław Hoc podkreślił, że program to dowód na dbałość władz centralnych o rozwój nawet najmniejszych miejscowości: - Stawiamy na każde sołectwo, wieś i gminę. Budowane są nie tylko remizy strażackie czy sieci wodnokanalizacyjne, ale też infrastruktura drogowa. Drogi wiejskie bowiem łączą, integrują i pomagają w codziennym życiu, np. w dotarciu do lekarza.

Jedno z największych dofinansowań we wschodniej części województwa otrzymał powiat koszaliński. Jego starosta Marian Hermanowicz wyjaśnił, że dzięki dodatkowym finansom wyremontowane zostaną dwie bardzo ważne m.in. dla ruchu turystycznego drogi: - Przebudowane zostaną drogi: przez Gąski, Sarbinowo w stronę Mielna oraz w miejscowości Kotłowo w gminie Biesiekierz.

Maciej Berlicki, burmistrz Sianowa poinformował, że rządowa dotacja posłuży nie tylko do sfinansowania przebudowy ulicy Słowackiego, ale też do budowy jej nowej części, która przebiegać będzie wzdłuż sianowskiego cmentarza: - Będzie tam droga ze ścieżką rowerową, która będzie alternatywną trasą do osiedla „Mieszkanie plus”.

Jacek Kuś, wicestarosta kołobrzeski powiedział, że wspólnie z miastem Kołobrzeg w ciągu tygodnia ogłoszą przetarg na odbudowę ulicy Jedności Narodowej, która w 75 procentach należy do powiatu kołobrzeskiego, a w 25 procentach do Kołobrzegu.

Kwota dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dla województwa zachodniopomorskiego to ok. 102 miliony złotych.

kk/kp

Posłuchaj

relacja Krzysztofa Klinkosza